čtvrtek 3. července 2008

Liga Mistrů 3.předkolo

AC Sparta Praha - FC Arsenal London 0:2

72.Fabregas, 93.Hleb
Vyrovnaný zápas se smutným koncem pro Spartu viděla nabytá AXA Arena v souboji Sparty s Arsenalem. Michal Bílek poslal do utkání tři útočníky a sparťané měli v úvodu utkání navrch, Jan Rezek dokonce v akrobatické pozici trefil tyč Lehmannovi branky. Druhá půle přinesla méně zajímavých momentů a především stoupající tlak Arsenalu. Dvacet minut před koncem vystihl Clichy špatnou rozehrávku Pavla Horváta a Fabregas se z hranice pokutového území nemílil. Sparťané vrhli v poslední čtvrthodině síli do útoku ,ale Kulič v nadělné pozici netrefil a hlavičku Doška vytáhl Lehmann. Udeřilo naopak na druhé straně ,kdy se po přihrávce Sagny trefil několik sekund před koncem Hleb.

Od nás: Bejček, Sipi

Odvetného zápasu ve kterém Sparta prohrála 3:0 se zůčasnil na krásném novém stadionu Arsenalu Kulda. To byl také první zápas Sparty v zahraničí ,kterého se někdo z naší skvadry zůčasnil. Doufejme ,že další cesty do světa za Spartou budou přibývat. A poprvé bude možno vydět naši vlajku i mimo ČŘ.